Депозити – це саме той фінансовий інструмент, що зумів завоювати популярність в житті чималої кількості громадян. Сьогодні існує достатньо багато видів депозитів, з яких непросто обрати той, який підійшов би за всіма параметрами, так як кожен з них відрізняється своїми унікальними перевагами. Що варто знати як відкрити депозити банку в Україні та які пропозиції обрати? Про ці нюанси та дещо інше ми й поговоримо в даній статті.

Основні типи депозитів в Україні

Строковий депозит передбачає утримання банком внеску на конкретний період та виплату відсотків. По закінченню періоду клієнт може забрати свій внесок.

Депозит до запитання в повному обсязі повертається на вимогу клієнта та не має встановленого терміну.

Ставки по депозитах на сьогодні: що варто знати?

Кожен банк формує свої базові види депозитних внесків, виходячи із зазначених вище основних типів.

Основні види доступних сьогодні депозитних внесків:

  1. У разі потреби відкрити рахунок не виключно в гривні підійде валютний депозит. Такий вид депозиту включає в себе дуже важливе збереження активів клієнта у випадку зниження курсу гривні.
  2. Якщо банківський вкладник зацікавлений у розподілу коштів між різними валютами, йому підійде депозит мультивалютного характеру.
  3. Депозити металевого характеру — грошовий прибуток за такими вкладами нараховується не лише за рахунок процентної ставки за договором, а й залежить від зміни ціни дорогоцінних металів на ринку.
  4. Ощадні депозити представляють собою більш звичні вклади з порівняно низькими відсотковими ставками і мінімальним набором умов. Досить часто деякі банки проводять капіталізацію за цими видами депозитів, тобто, відраховані відсотки додаються до головної грошової суми вкладу, збільшуючи його. На момент нарахування процентної ставки нова сума надходить на основний банківський рахунок клієнта.
  5. Накопичувальні депозити — внески для елементарного збирання певної грошової суми. Зазвичай такого роду види депозитів пропонуються в межах певних програм, таких як житлові чи автомобільні. Такий вклад регулярно поповнюється.
  6. Якщо вам більше важливий прибуток щомісячно, щоквартально чи щорічно з депозитного рахунку, тоді розрахунковий вид – те, що потрібно.
  7. Спеціалізовані умови для громадян передбачають спеціалізовані депозити. Як правило, вони пропонуються пенсіонерам чи студентам.

Чи є сенс відкривати депозитний рахунок?

Роблячи свій вибір в сторону депозиту ви маєте змогу зберегти власні тяжко зароблені кошти. Тим, хто бажає навчитися відкладати власні зароблені кошти, такий спосіб є кращим виходом. Потрібно просто з максимальною відповідальністю зважувати всі плюси та недоліки, і обирати найбільш надійний банк.